Len tak

Len tak | Hm....

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
lentaky
Hm...
 
XXI
XXI | 9.8.2022 11:44

Hm... veda naozaj takto funguje.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 9.8.2022 11:54

a to si si kde overil?


Hovado
Hovado | 9.8.2022 11:56

XXI ty asi nemas s vedou vela skusenosti, co?


KrstnyOtec
KrstnyOtec | 9.8.2022 12:03

@Hovado, praveze ma, ale veda ho sklamala. Vsetci ti lekari, psychiatri, vysetrenia, sedenia, medikamenty, a nic nezabralo. Stale vidi toho draka.


XXI
XXI | 9.8.2022 12:04

v praxi, kde mám s vedou a najmä s jej manipulatívnym averagovaním záverov a najme ich korekcia bulharskými konštantami bohaté skúsenosti.


blackota
blackota | 9.8.2022 12:13

de mam pukance, dalsi "odbornik z praxe", ktory nam vysvetli, ako to vlastne funguje.

XXI> co si myslis napriklad o tepelnom cerpadle? :)


Len tak
Len tak | 9.8.2022 12:23

@Anonym: To človeka naserie, vidieť draka tam, kde je jednorožec.

Pampúšik-pupúšik, anjelikov vidíš tiež ? A neodpovedal si... nosíš sutanu naostro ?


XXI
XXI | 9.8.2022 12:25

čo si mám akože myslieť o tepelnom čerpadle, bľakota?
to ťa mám teraz naučiť termodynamiku?
čo si robil v škôlke, keď to nevieš?


KrstnyOtec
KrstnyOtec | 9.8.2022 12:25

@blackota, dobra otazka "co si myslis napriklad o tepelnom cerpadle?" - je to diablovo dielo! Pouziva sa pri ciernych omsiach. A pouzivaju ho reptiliani na vykurovanie dutej zeme. Teplo vysava z deti, ktore su v klietkach pod nev jorkom.


Len tak
Len tak | 9.8.2022 12:28

Pampúšik-pupúšik, naozaj to tak vyzerá, že si mal naposledy relevantné vedecké informácie v škôlke.

Potom ťa už len zneužívali, chúďatko.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 9.8.2022 12:30

@blackota: spytaj sa ho radsej na 5G


Nervacik
Nervacik | 9.8.2022 12:42

Takto fungujú aj dezoláti


ja-som ja
ja-som ja | 9.8.2022 12:45

Ten kokot pozná vedu asi ako ja pornohviezdy.


shredder
shredder | 9.8.2022 13:00

Ad obrázok: Popísať a overiť správanie látky sa dá do značnej miery, existuje predsa analytická chémia, toxikológia, bezpečnostné skúšky atď...

Ad XXI: Tušil som že tu budeš aj ty. Keby veda takto pri látkach fungovala, tak tu väčšina z nás nie je. Vedec by podľa tvojej filozofie náhodne alebo pocitovo konzumoval, miešal a podával látky hocikomu? Seriózne?


XXI
XXI | 9.8.2022 13:13

shredder, ten obrazok je naozaj veľmi realistický


blackota
blackota | 9.8.2022 13:22

hej, XXI, ale teraz vazne - co si myslis o tepelnom cerpadle? a myslis, ze by fungovalo lepsie, ak by ako medium bola pouzita voda naprogramovana posobenim svateho obrazku? alebo ak by strojovna bola vysvatena?


XXI
XXI | 9.8.2022 13:29

naozaj nemám chuť ťa učiť termodynamiku.
Ani sarmantnu doučovať elektromagnetizmus.

Odporúčam samoštúdium. Literatúru nájdete v každej škôlke.


shredder
shredder | 9.8.2022 13:32

XXI: Výskum látok je omnoho zložitejší a komplexnejší ako by opísali stovky obrázkov. Robíš analýzy fyzikálnych vlastností, stability, horlavosti, toxicity, rôzne aplikačné a mnoho iných, podľa zamerania. Na každú novú látku a proces sa od začiatku pozerá ako na tzv. "black box". A ďalšími pokusmi a analýzami zisťuješ o tom viac. O tomto je veda, výskum a vývoj...


Len tak
Len tak | 9.8.2022 13:34

shredder, musíš to opísať slovami, ktoré pampúšik pochytil ešte v škôlke.

Ďalej sa už k žiadnemu štúdiu nedostal, chudák zneužívaný.


XXI
XXI | 9.8.2022 13:45

azda píšem niečo iné, shredder, zamerám sa na kvantifikátory, ktoré potrebujem, otestujem na súbore vzoriek, štatisticky vyhodnotím a je to!
môžeš vytvoriť akokoľvek vyváženú látku, vždy ti niekto skape, nech sa trápiš ako chceš. Možno by si si mal niekedy prečítať príbalový leták a zistil by si, že liečivá, s ktorými sa stretávaš sú bezpečné asi pre jedno, možno pol promile populácie.
Zabúdaš na jedno: úlohou nás farmakológov nie je liečiť, ale predať.
Z praxe viem, že to neplatí len vo farmácii, či pri spotrebnom tovare, aj všetkom čo ma napadne a s čím prichádzam do vzťahu.


blackota
blackota | 9.8.2022 13:54

XXI> preco hned ten ton - ja si myslim, ze by to mohlo fungovat, preco ten skepticizmus?


XXI
XXI | 9.8.2022 14:04

však ono to aj funguje, bľakota, termodynamika zjednodušene vyjadrená stavovou rovnicou normálne stále funguje a tvoja viera to asi nijako neovplyvní
aj keď mohli by sme sa bavi o energetickom toku z vonkajších sústav na energeticku sústavu meranej zostavy, možno tam okrem rôznych typov a foriem žiarenia patrí aj tebou predikovaná telekinéza, ale zatiaľ sa to praktickými meraniami nepotvrdilo, keďže je to len v rozsahu chyby merania, alebo štatistickej odchýlky.
Ak mám byť úprimny, tak nič sa nedá vylúčiť. Možno to raz svojou usilovnou a svedomitou prácou dokážeš potvrdiť alebo vyvrátiť.


shredder
shredder | 9.8.2022 14:34

XXI: Podľa mňa píšeš niečo iné - obrázok nezodpovedá realite. Pretože ako som písal, nepreskočíš k tebou žiadanému záveru ako na obrázku, ale hľadíš na to ako na čiernu skrinku. Totiž to v realite by sa veľmi rýchlo ukázalo, čo je to za látku. Odhliadnuc od toho, že ju vieš a musíš analyzovať.

Všetky tebou menované činnosti s dátami robíš ty sám?

Čo myslíš pod pojmom "vyvážená látka"? Len pre uistenie, aby sme sa pochopili.

Príbalové letáky čítam a profesijne mi je to tiež veľmi blízke. Pri väčšine dostupných liekoch sú nežiaduce účinky jeden z 10, 100, 1000, 10000. To mi nepripadá, že sú bezpečné len pre 1 alebo 0,5 promile. Navyše neuvádzaš aké lieky - je rozdiel panadol a cytostatiká, antipyretiká a imunosupresíva atď. Plus sú rozdiely medzi každou látkou v danej kategórii zvlášť.

Zabiť ťa vie aj čistá voda, kyslík alebo kuchynská soľ. Všetko je totiž jed, záleží na množstve :)

A nefunkčná liečba moc nepredáva :) Skôr ako mi tu napíšeš niečo o rakovinách, Parkinsonovi alebo migrénach spomeň si na to, že nie všetko je liečiteľné. Hlavne pri súčasných technológiách a znalostiach.


XXI
XXI | 9.8.2022 14:56

Nefunkčná liečba nepredáva? asi si nepočul o placebe, ani o žraniciach lekárov, ktorí nám predajú aj cyankáli miešané arzénom, keď z toho dostanú slušné percentá. Treba len správne dodržať dávkovanie. A keď niekto skape, tak je to jeho vina, pretože nedodržal liečebný režim.

shredder, vedz, že dnes už sa na Hippokrata nikto nehrá.


Hovado
Hovado | 9.8.2022 15:23

XXI za kým chodíš ked ochorieš?


KrstnyOtec
KrstnyOtec | 9.8.2022 15:25

@Hovado, kam by chodil? Da to koltebu - bromexin a vodka


XXI
XXI | 9.8.2022 15:30

k lekárovi, hovädo, ako aj hockto iný. Aj lekár musí predsa z niečoho žiť. Veď načo si platím také drahé poistenie?


shredder
shredder | 9.8.2022 17:39

Nie nepredáva, lebo keď nefunguje tak sa ňou prestane liečiť. A regulátor začne pátrať prečo nefunguje, až odoberú licencie pre produkt a viac už ho nepredáš.

Placebo funguje na základe psychiky, asi toľko k tomu. A žranicu si sprav kludne aj ty s kamarátmi, nikto ti nebráni. A nemusíš ani nič predávať.

Cyankáli miešané s arzénom sa predáva a dokonca lekármi? Máš nejaké lepšie informácie ako ja :)

A pokial niekto nedodrží dávkovanie a predávkuje sa, môže za to dotyčný a nie výrobca ani lekár. Zjedz tak 50-100 g soli a rodina nech zažaluje jej výrobcu, "určite" to dopadne vo váš prospech :)

Ad Hippokrates a lekári: Očividne poznáš všetkých lekárov, keď si došiel k presvedčivému záveru, že sa nikto z nich na ňu nehrá. Určite tiež tomu predchádzal veľký výskum s "big data", štatistickými testami a správnymi analýzami. Alebo len opäť škatulkuješ do krabičiek :)


shredder
shredder | 9.8.2022 17:41

A znova si neodpovedal na otázky (čo je len na škodu konštruktívnej debaty, ktorej si sa dožadoval), ale na jednu ma odpoveď fakt zaujíma:

Všetky tebou menované činnosti s dátami robíš ty sám?


trombon
trombon | 9.8.2022 18:45

poznam minimalne jedno nabozenstvo, ktore v minulosti trestalo vedecke pozorovania a vysledky smrtou a dokonca este dnes na slovensku nabozenstvo rozprasuje svatenu vodu z lietadla (technicky a vedecky vynalez) v nadeji, ze to odradi virus postupovat a prenasat sa... a ako vidim tu, medzi nami su jedinci, ktori tvrdia, ze veda funguje ako nabozenstvo... pre svateho boha, len to nie...


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader